O společnosti

Gentlemani strojírenského průmyslu

ZÁKLADNÍ ÚDAJE​

Obchodní název společnosti​

P M E , spol. s r.o.

Sídlo

Kojetínská 3298/83 Přerov I – Město, 750 02 – Přerov

Spisová značka​

C 1537 vedená u Krajského soudu v Ostravě​

IČO, DIČ​

42866472, CZ42866472​

Počet zaměstnanců​

80

Obrat​

140 mil. CZK / 5,8 mil EUR

Společnost P M E , spol. s r.o. byla založena v roce 1991 v Přerově a předmětem podnikání byla zámečnická výroba. Během 10 let byl rozšířen předmět podnikání o kovoobrábění a postupně byly zvětšovány výrobní prostory.

V roce 2000  firma úspěšně zažádala o certifikaci systému kvality svařování a získala také oprávnění jako technicky způsobilý dodavatel Českých drah. Počet zaměstnanců osciloval kolem 60. Od roku 2002 jsme všechny výrobní procesy certifikovali do systému managementu kvality dle ISO 9001. S příchodem milénia jsme také úspěšně zahájili spolupráci na výrobě  Pražiče sladu s jehož vývojem a dodávkami pokračujeme do dnes.

V následujících letech společnost investovala do nových výrobních technologií, navyšovala počet zaměstnanců a založila oddělení konstrukce a NDT zkoušek. Tyto kroky vedly k rozšíření výroby náhradních dílů a technologických zařízení pro cementárny, vápenky a magnezitky.

Vlivem ekonomické krize v roce 2008 – 2010 došlo k pozastavení investic a růstu společnosti. Přehodnotili jsme výrobní program a zaměřili jsme se na nové produkty a služby. Společnost PME zahájila výrobu specifických zařízení v oblasti chemického a energetického průmyslu s použitím hi-tech materiálů a s důrazem na kvalitu zpracování.

Dalším zaměřením se staly renovace – opravy strojů a technologických zařízení a také služby jako Defektoskopie či Kooperační obrábění.

V roce 2018 se společnost rozhodla změnit strategii výroby a zaměřila se pouze na užší segment výrobků a služeb v oblasti strojírenského průmyslu. Věnujeme se nyní technologicky náročným projektům s vysokou přidanou hodnotou a zákazníkům nabízíme komplexní řešení, které může obsahovat studie, konstrukční návrhy, výrobu, šéfmontáž a servis.

Nutnost rozšíření výrobních a skladovacích prostor nás vedlo v roce 2020 k akvizici jedné společnosti ve společném průmyslovém areálu. Následně jsme zahájili výrobu dřevěných obalů a průmyslových atypických palet pro přepravy našich výrobků nebo výrobků našich zákazníků.

Materiály, které naše společnost zpracovává jsou svým zatříděním oceli konstrukční nelegované i legované, nerezové oceli a duplexní oceli.


naše vize

Veselý a klidný kolektiv

Více šťastných lidí ve firmě. Zlepšovat vnitřní klima firmy. Zajistit vnitřní pohodu a klid. Držet se nadále hesla „Jak ty k nám, tak my k tobě“, férový přístup. Budeme více zohledňovat, kdo si zaslouží být pochválený a doceněný, aby byli oceněni ti, kteří se snaží a se kterými chceme jít dál.

Atraktivní zaměstnavatel

Větší zastupitelnost lidí ve výrobě, abychom nemuseli jet na doraz. Investice do vnitřního prostředí a zázemí firmy.

ROZCESTNÍK

ZPĚT V ČASE

2023

80 zaměstnanců

Investice do nových obráběcích strojů, revitalizace výrobních a skladovacích prostor. Založení marketingového oddělení a vstup do světa online prostředí formou založení soc. sítí.

2020

77 zaměstnanců

Pořízení nových výrobních a skladovacích prostor. Zahájení výroby dřevěných palet a obalů. Založení oddělení stavební údržby.​

2013

65 zaměstnanců​

Nákup nových technologií – svařovací automat pod tavidlem, rekonstrukce osvětlení hlavní výrobní haly, vytvoření nového pracoviště pro výrobu velkých rotačních celků (sušící bubny, rotační separátory, části pecních linek), nový segment výroby – zpracování biomasy na základě výroby nerezových palivových článků (PTR) a dílů pro pyrolýzu​

2010​

60 zaměstnanců​

V návaznosti na ekonomickou krizi došlo k přepracování výrobního programu a redukci zaměstnanců na celkových 60​

2009​

90 zaměstnanců​

Dokončení výstavby haly dělení materiálu, dokončení projektu modernizace výroby ve spolupráci s EU a MPO, pořízení strojního zařízení pro zakružování silných materiálů

2002

75 zaměstnanců

Certifikace ISO 9001/2000, nové rozvody technických plynů, vzduchu, elektřiny – Provoz Kojetínská, navázání přímých obchodních kontaktů se zahraničím

1997

43 zaměstnanců

Povodeň – náročné opravy strojního zařízení, obnovení výroby během 2 měsíců po povodni

1991

Založení společnosti P M E spol. s r.o. dvěma společníky

ZÍSKANÉ CERTIFIKÁTY

Potřebujete poradit?

Neváhejte nás kontaktovat

RYCHLÝ KONTAKT

Copyright 2023, Všechna práva vyhrazena, P M E , spol. s r.o. | Cookies | Realizace od www.ppcspecialist.cz